Newsletter

Chcesz bezpłatnie otrzymywać ciekawe wiadomości z naszej branży?
Zapisz się do Newslettera.

Gotowe

zapisz
wypisz

PL EN

Kancelaria prawna Szczecin

Cennik

Wynagrodzenie za zlecone Kancelarii usługi uzależnione jest w szczególności od nakładu pracy niezbędnej do realizacji zlecenia, miejsca wykonania zlecenia, stopnia trudności oraz złożoności sprawy.

W zależności od preferencji Klienta oraz rodzaju świadczonej usługi prawnej Kancelaria proponuje trzy warianty rozliczeń:

  1. STAWKA GODZINOWA - Klient uiszcza wynagrodzenie za wykonanie konkretnej usługi w sprawach, w których jednoznaczne określenie wartości zlecenia nie jest możliwe. Stawka godzinowa ustalana jest z każdym Klientem indywidualnie, a naliczanie opłat za każdą rozpoczętą jednostkę rozliczeniową (godzinę) pozwala Klientowi swobodnie zarządzać wysokością należnego Kancelarii wynagrodzenia. Wysokość stawki godzinowej uzależniona jest od charakteru wykonywanych usług i wynosi od 100 zł do 250 zł.
  2. JEDNORAZOWE WYNAGRODZENIE - Klient zobowiązany jest uiścić jednorazową, ustaloną uprzednio kwotę wynagrodzenia, po dokonaniu przez Kancelarię stosownej wyceny oferowanej usługi.
  3. RYCZAŁT MIESIĘCZNY -  Klient dokonuje stałej, miesięcznej opłaty za świadczenie usług prawnych. Zarówno zakres świadczonej pomocy prawnej, jak i wynagrodzenie wynika z zawartej z Klientem indywidualnej umowy o świadczenie pomocy prawnej. 

Koszt jednorazowej porady prawnej wynosi od 100 zł do 200 zł, w zależności od rodzaju sprawy.

Wynagrodzenie za reprezentację w sporach sądowych ustalane jest indywidualnie, niemniej podstawą do jego ustalenia jest zawsze stawka minimalna określona w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. (Dz.U. Nr 163, poz. 1349 ze zm.) w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu. Zgodnie z ww. Rozporządzeniem stawki minimalne w sprawach cywilnych wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy:

     1)   do 500 zł - 60 zł,
     2)   powyżej 500 zł do 1.500 zł - 180 zł,
     3)   powyżej 1.500 zł do 5.000 zł - 600 zł,
     4)   powyżej 5.000 zł do 10.000 zł - 1.200 zł,
     5)   powyżej 10.000 zł do 50.000 zł - 2.400 zł,
     6)   powyżej 50.000 zł do 200.000 zł - 3.600 zł,
     7)   powyżej 200.000 zł - 7.200 zł.
 
Do kwoty wynagrodzenia należnego Kancelarii doliczany jest podatek VAT według stawek obowiązujących na dzień wystawienia faktury VAT.
UWAGA: Niniejsza strona www ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi reklamy działalności prowadzonej przez Kancelarię prawną Legato. Informacje zawarte na tej stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek sposób. Użytkowanie niniejszej strony internetowej oznacza zgodę na używanie tzw. plików "Cookie". Więcej informacji w polityce prywatności.